Peter
Hästö
Mathematics
Publications
Matematiikan ja luonnontieteiden opetuksen tutkimusseuran tutkimuspäivät 2015 – Annual symposium of the Finnish mathematics and science education research association 2015 (2016)
(Toimitustyö tieteelliselle lehdelle, kokoomateokselle tai konferenssijulkaisulle (C2))Corrigendum to “The maximal operator on generalized Orlicz spaces” [J. Funct. Anal. 269 (2015) 4038–4048] (2016)
Journal of Functional Analysis
(Kirjoitus tai data-artikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä (B1))
Maximal operator in variable exponent lebesgue spaces on unbounded quasimetric measure spaces (2015)
Mathematica Scandinavica
(Vertaisarvioitu alkuperäisartikkeli tai data-artikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä (A1))
The maximal operator on generalized Orlicz spaces (2015)
Journal of Functional Analysis
(Vertaisarvioitu alkuperäisartikkeli tai data-artikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä (A1))
Promoting exploratory teaching in mathematics: A design experiment on a CPD course for teachers (2015)
LUMAT: Research and Practice in Math, Science and Technology Education
(Vertaisarvioitu alkuperäisartikkeli tai data-artikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä (A1))
Riesz and Wolff potentials and elliptic equations in variable exponent weak Lebesgue spaces (2015)
Annali di Matematica Pura ed Applicata
(Vertaisarvioitu alkuperäisartikkeli tai data-artikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä (A1))
Point-wise behavior of the Geman-McClure and the Hebert Leahy image restoration models (2015)
Inverse Problems and Imaging
(Vertaisarvioitu alkuperäisartikkeli tai data-artikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä (A1))
Interpolation in variable exponent spaces (2014)
Revista Matemática Complutense
(Vertaisarvioitu alkuperäisartikkeli tai data-artikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä (A1))